Semih Çetinbaş Hakkında Kamuoyuna Duyurulur

Müvekkil Semih Çetinbaş hakkında maddi gerçeğe aykırı ve adil yargılanma hakkına zarar verecek şekilde birçok haber sitesinde aleyhe ve yalan beyanlar gündeme getirilmiştir. Kamuoyunda Reis Sedat Peker’in Köfteci Yusuf’a çökme meselesi olarak lanse edilen ve hiçbir tutuklu sanığı kalmayan Bursa 5.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki derdest ceza dosyasına konu olayla alakalı müvekkil Semih Çetinbaş yalan ve maksatlı haberlerden dolayı rahatsızlık duymaktadır.
Kaldı ki, müvekkil Semih Çetinbaş’ın Köfteci Yusuf adlı işletme aleyhine faaliyette bulunma gayesi hiçbir zaman olmayıp mezkur suç örgütü üyeliği iddialarıyla da en ufak bir alakası bulunmamaktadır.
Ek olarak, Bursa 5.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki mezkur ceza dosyası ile İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ceza dosyası arasında Reis Sedat Peker bağlantısı sebebiyle BİRLEŞTİRME sorunu oluştuğundan birleştirme uyuşmazlığı hususunda karar verilmesi için dosya Yargıtay 5. Ceza Dairesi’ne gönderilmiştir. Hukuksal süreç devam etmekte olup masumiyet karinesine aykırı söylemler değerden yoksundur. Sözde gazetecilik ve habercilik adına, sanıkların suçsuzluk karinelerini yıkmak, ideolojik ve politik saiklerle adalet idealine zarar verici söylemlerde bulunmak ahlâka ve hukuka aykırıdır.
Bu süreçte, müvekkil Semih Çetinbaş aleyhinde haberler servis etmek suretiyle kişilik haklarını ihlal eden ve adil yargılanma hakkını etkilemeye teşebbüs edenler hakkında gerekli icrai, hukuki ve cezai işlemler başlatılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güler Hukuk Bürosu
Av.Onur Güler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir